Ingatlanfejlesztési hírek

Használatbavételi engedélyt kapott az ATENOR által fejlesztett óbudai Roseville Irodaház, sikeresen szerepeltek a magyar ingatlanfejlesztők a Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázaton.

2023. június 21.

Használatbavételi engedélyt kapott az ATENOR által fejlesztett óbudai Roseville Irodaház

Megkapta a használatbavételi engedélyt az ATENOR által fejlesztett óbudai Roseville Irodaház - adta hírül a belga ingatlanfejlesztő június második felében. A beruházás értéke meghaladta a több tíz millió eurót, de a pontos összeget nem hozták nyilvánosságra. A 15 500 négyzetméter bérbeadható területtel rendelkező épület idén júliusban kezdi meg működését.

Az irodaház bérlői között magyarországi és nemzetközi szereplők is vannak, akik főként IT és FMCG, illetve egészségügyi szektorban tevékenykednek. Már csaknem az épület 65-70 százalékát bérbe adták és továbbra is folyamatos az érdeklődés - írták a közleményben.

A RoseVille a legmagasabb műszaki minőségben épült meg, ráadásul Magyarországon az ATENOR Budapesten az elsők között írt alá úgynevezett "zöld bérleti szerződéseket" a Bécsi úti projektben. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a fejlesztő szerződéses kötelezettséget vállal arra, hogy az épületben elhelyezett, fenntarthatóságot elősegítő berendezések (hőszivattyúk, napelemek) a bérleti szerződés egész futamideje alatt működni fognak.

A 10 európai országban - köztük 2008 óta Magyarországon is - tevékenykedő belga ingatlanfejlesztő ATENOR fenntartható iroda- és lakóprojekteket hoz létre.

Az ATENOR a hat épületből álló, 130 ezer négyzetmétert magába foglaló Váci Greens irodaházakról ismert Magyarországon, de ők építik a 72 ezer négyzetméteres Aréna Business Campust a Hungária körúton és a XI. kerületben jövőre adják át a BakerStreet első fázisát, amelyet az E.ON csaknem 100 százalékban bérel majd. Szintén 2024-ben adják át a lakóingatlanfejlesztésük első fázisát, az úgynevezett Lake11 Home & Parkot.

Magyarországon az ATENOR körülbelül 350 ezer négyzetméter, míg Európa-szerte több mint 1,3 millió négyzetméter fejlesztési portfólióval rendelkezik. Hozzátették, hogy a magyarországi központi működésért az Atenor Hungary Kft. a felelős, amely alatt minden projekthez külön projekt céget hoztak létre.

A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint az Atenor Hungary Kft. tavaly 776,9 millió forint, míg egy évvel korábban 696,7 millió forint nettó árbevételre tett szert. A cég 2022-ben 71,8 millió forint nyereséggel zárt, 2021-ben 23,4 millió forint volt az adózott eredménye.

Sikeresen szerepeltek a magyar ingatlanfejlesztők a Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázaton

A magyar ingatlanfejlesztések öt ezüstéremmel ismét a világ legjobbjai között szerepeltek az idei FIABCI World Prix d’Excellence elnevezésű, a Wall Street Journal által támogatott Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázaton - tudósított az FIABCI Magyar Tagozata júnus 9-én.

A Miamiban megrendezett díjátadón második helyezést ért el az MNB Felügyeleti Központ és Pénzmúzeum, az Aréna Business Campus, a HUNGEXPO Kongresszusi Kiállítási Központ, a Tisza-tavi kerékpárút és hidak fejlesztése, valamint a Flatco Apartmanház - közölték.

Az 1951-ben alakult, több, mint 60 országban tevékenykedő Nemzetközi Ingatlanszövetség, a párizsi székhelyű FIABCI minden évben megrendezi a Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatot (FIABCI World Prix d’Excellence), amelynek célja a legsikeresebb ingatlanfejlesztések kiválasztása és elismerése. A 30 évvel ezelőtt útjára indított FIABCI World Prix d’Excellence a világ legrangosabb ingatlanfejlesztési pályázata, amelynek történetében eddig öt kontinens 37 országának ingatlanfejlesztői szerepeltek eredményesen.

Az elmúlt 25 évben a magyarországi ingatlanfejlesztők 32 első és 41 második díjat nyertek a FIABCI World Prix d’Excellence pályázatán a különböző kategóriákban, megelőzve az összes európai országot.

A hagyományoknak megfelelően idén is, a FIABCI Magyar Tagozata által szervezett XXIV. Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázat győztesei vettek részt a nemzetközi pályázaton. Az előző évek sikersorozatát folytatták a magyarországi fejlesztők, amelyek öt második díjat nyertek az idei pályázaton.

A tájékoztatás szerint a nemzetközi zsűri nagyra értékelte, hogy a magyar ingatlanfejlesztők nagy gonddal újítják fel és keltik újra életre a műemléképületeket. A szakemberek dicsérték az új létesítmények kiemelkedő műszaki színvonalát, a környezetbarát technológiák alkalmazását és elismerték a létesítmények társadalmi hasznosságát.

Magyar ingatlanfejlesztők a díjátadáson

Forrás: MTI

Fotók: Roseville.hu, Skyscrapercity.com, FIABCI Magyar Tagozata

Ajánló a Magyar Építő Fórum legújabb számából


Lapunk ezúttal is megkérdezte az építőgép forgalmazó és gépkölcsönző szektorban működő nagyvállalatok vezetőit, hogyan értékelik az elmúlt évet és mit várnak 2024-től. 

A világ legjelentősebb építőipari gépkiállításai közül messze az INTERMAT az, amelyik a leghosszabb múltra tekint vissza.Előzetes körkép és gyártói információk. 

2024. évi várakozások az építőiparban. ÉVOSZ: a rendelésállományt és a cégek véleményét figyelembe véve az építőipar 2024-ben a termelés csökkenésére készül.

Impresszum Előfizetés Médiaajánlat Adatvédelem Süti beállítások

Brand Content Kft. 2022 ©